Jeśli posiadasz zdolności manualne, poczucie estetyki, a do tego uwielbiasz tworzyć oryginalne kompozycje kwiatowe to całkiem możliwe, że zawód florysty jest właśnie dla ciebie. Nasz kurs bardzo często wybierany jest przez osoby, które nabyte umiejętności wykorzystują w swoim dotychczasowym zawodzie (np. nauczyciele).

Dziś, zawodowi floryści to nie tylko osoby, które układają kwiaty. To również artyści tworzący oryginalne kompozycje roślinne, a także eksperci, którzy potrafią doradzić: jak wybrać bukiet adekwatny do okazji, udekorować salę weselną, przystroić domowe wnętrza czy podkreślić wyjątkowy charakter organizowanej przez nas imprezy.

To specjaliści, którzy zawsze wiedzą jak podkreślić wyjątkowość danej uroczystości oraz zachwycić przybyłych na nią gości, a przy tym są na bieżąco z najnowszymi trendami w kwiatowych stylizacjach. Jeśli zdobędziemy zawód florysty, możemy podjąć pracę w kwiaciarni, bądź otworzyć własną działalność gospodarczą, w ramach której będziemy sprzedawać np. kwiaty cięte oraz doniczkowe. Możemy też znaleźć zatrudnienie w jednej z firm dekoratorskich, oferującej stylizacje roślinne na różnego rodzaju bankiety, chrzciny, śluby, komunie, czy też zapewniającej odpowiedni wystrój biur, banków czy ośrodków odnowy biologicznej. Dzięki zdobytej wiedzy o różnego rodzaju roślinach, ich uprawie czy pielęgnacji, możemy też świadczyć usługi z zakresu np. zagospodarowania przestrzennego ogrodów.
Kwalifikacji naucza doświadczony i utalentowany nauczyciel, który przez bardzo wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą związaną z tym zawodem.

Symbol cyfrowy zawodu 343203
kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:
OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych

czas trwania: dwa semestry