Reprezentacja Wolontariuszy z SZÓSTKI miała niewątpliwą przyjemność otrzymania zaproszenia na dzisiejszą Galę w związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Gala jest coroczną wspaniałą okazją do podziękowania w szczególny sposób wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i energię  na co dzień współpracując z organizacjami, instytucjami i osobami indywidualnymi oraz wyróżniają się spośród innych swą szlachetna działalnością .  Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie nagród w konkursach: „Barwy Wolontariatu”, „Dziecięcy Piekarczyk” oraz Kocham Cię Życie . Występ uświetnił koncert w wykonaniu zespołu „Szalone małolaty” i „Szalone”.

Dla uczestników Gali dodatkową przyjemnością było spotkanie osób, które udowadniają ze zmiany miejsc zatrudnienia nie spowodowały zmian w systemie wartości i aktywności. W Ratuszu Staromiejskim spotkała się kadra naszej szkoły rozproszona po różnorodnych placówkach edukacyjnych Elbląga. Ponadto wśród uczestników wydarzenia znalazła się spora grupa naszych absolwentów działających na rzecz innych w swoich nowych szkołach. Takie spotkania są zawsze niebywałą przyjemnością dla różnych pokoleń  dla których pomaganie jest czymś absolutnie oczywistym.

Z okazji Święta Wolontariatu składam serdeczne podziękowania całej społeczności naszej szkoły na której pomoc i ofiarność zawsze można liczyć.