Wprowadzenie produkcji 4.0 prognozuje się, że w samej Europie, w niedalekiej przyszłości, będzie musiało zmienić swoje kwalifikacje od kilku do kilkunastu milionów pracowników. Już obecnie dąży się do komputerowego wspomagania na każdym etapie wytwarzania. Czołowe światowe firmy narzędziowe pomagają w wyborze doboru narzędzia do operacji technologicznej z uwzględnieniem parametrów i warunków obróbki. W ostatnich czasach zauważa się, że to co kiedyś było uważane za niemożliwe do wykonania, za skrajnie nietechnologiczne, staje się rozwiązaniem technologicznym.
W dniu 01 kwietnia 2022 roku Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej wraz z Firmą Patronacką SANDVIK Cormant zorganizowali dla pracodawców i pracowników z elbląskich zakładów pracy, gmin, powiatów ościennych oraz województwa pomorskiego warsztaty technologiczne. Na obrabiarkach wieloosiowych oraz tokarce ze sterownikami Haas i Fanuc wykonywano proces obróbczy ubytkowy na materiałach o różnej twardości z wykorzystaniem narzędzi SANDVIK. Słuchacze mieli także możliwość wysłuchania interesującego wykładu związane go z tematyką dotyczącą Firmy SANDVIK, produkowanych narzędzi, możliwości technologicznych i obróbczych tych produktów oraz samego procesu obróbczego.
Kolejne warsztaty technologiczne już 28.042022 roku na których wraz z Firmą Abplanalp zademonstrowane zostaną nowoczesne technologie stosowane również w procesie obróbczym . Już teraz zapraszamy. Warsztaty są nieodpłatne, a szczegółowa tematyka zostanie zamieszczona na naszych stronach w najbliższym terminie.