Dnia 10 grudnia 2019 r. policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń, mł. asp Katarzyna Stankiewicz i asp. szt. Dariusz Komosiński przeprowadzili 2 spotkania dla słuchaczy kl. VII i VIII  na temat  „Narkotyki i dopalacze zabijają”.
Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali młodzieży spot kampanii oraz opowiedzieli o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Informowali także o zmianach w prawie, jakie obowiązują od sierpnia 2018 r. Istotą działań jest upowszechnianie wśród  młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia – mówiła mł. asp. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu.
Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze i narkotyki. Dopalacze i narkotyki to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.