W dniach od 14 maja do 3 czerwca 2019r. odbył się pierwszy kurs na „Certyfikowanego operatora Haas CNC” w Centrum Edukacji Technicznej HTEC z siedzibą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Elblągu przy ul. Bema 54.

Szkolenie obejmowało swoim zakresem obsługę i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie HAAS. Przeznaczone było dla wytypowanych uczniów kończących w tym roku szkołę, uczących się w zawodzie operator obrabiarek skrawających i odbywających  zajęcia praktyczne w CKZiU między innymi na tego typu maszynach.

Przypominamy, że we wrześniu 2018r. podpisaliśmy z firmą ABPLANALP z Warszawy Porozumienie w sprawie otwarcia Centrum Edukacji Technicznej HTEC – czyli pracowni wyposażonej w obrabiarki HAAS. Zadaniem Centrum jest prowadzenie szkoleń dla uczniów, a także pracowników z przemysłu metalurgicznego, jak również tych którzy planują przekwalifikować się lub zdobyć nowy zawód. Obejmuje ono swoim zasięgiem nie tylko region elbląski, ale również i kraj.

Już teraz informujemy, że wkrótce planujemy uruchomić podobne szkolenie dla osób dorosłych pracujących w zawodzie operatora czy programisty obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Zachęcamy do odwiedzania naszej Placówki, jak również strony internetowej www.ckziuelblag.pl gdzie można pozyskać szczegółowe informacje nie tylko o Centrum Edukacji Technicznej HTEC lecz także pełną wiedzę z zakresu kształcenia osób dorosłych.