W piątek 11 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 w CKZiU zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Było to mocne, rytmiczne i humorystyczne granie oraz, a co najważniejsze, granie prosto z serca. Zagraliśmy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Właściwie to zaczęliśmy już 7 stycznia i graliśmy do niedzieli 13 stycznia. W budynku przy ul. Bema 54 można było skorzystać z usług Stacji Diagnostycznej, gdzie odbywało się ustawianie świateł.

W budynku przy ul. Rawskiej 3 orkiestra zagrała w piątek w godz. 17:00 – 19:00. W sali gimnastycznej odbywały się pokazy młodych Judoków z  UKS Tomita Judo Elbląg, występ elbląskiego zespołu bluesowego NORD BLUES. Podczas imprezy Uczniowie Z SU wspomagani przez mamę z Rady Rodziców prowadzili licytacje wartościowych i ciekawych fantów m.in. :

 – karnety na nielimitowany  pobyt w  Hotel Młyn Aqua SPA dla 2 osób lub całej rodziny;

 – usługi fryzjerskie ( pielęgnacja włosów, strzyżenie, farbowanie);

 – karnet na relaksacyjny masaż karku, japoński masaż twarzy;

 – wejściówka na obiad dla 2 osób do Marmara Doner Kebab, restauracji Duchówka;

 – wyroby z drewna wykonane przez uczniów naszej szkoły: karmnik, taboret, deska do krojenia itp.;

 – gadżety WOŚP -owe oraz klub TOMITA i wiele innych.

Niektórym czas upływał na kosztowaniu słodkości oraz sałatek w kawiarence “Owocowy Raj w środku zimy”, innym na Loterii fantowej.

12 stycznia znowu wróciliśmy na ul. Bema 54, gdzie można było skorzystać z usług naszych wspaniałych fryzjerek. Przez 2 dni z ich usług skorzystało mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Właśnie od nich w niedzielę 13 stycznia o godz. 17 wyszedł ostatni klient i ciężkie puszki pojechały do głównego sztabu WOŚP do Ratusza Staromiejskiego.

Składamy serdeczne podziękowania osobom oraz firmom, które przyczyniły się do organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole.

Dzięki Wam udało nam się zebrać 1934,46 zł. 

Do zobaczenia w przyszłym roku! Spotkajmy się w 28 finale! Myślimy, że będziecie grać z nami do końca świata i 1 dzień dłużej!